Teatr Miniatura z wizytą w Wasilkowie

Data utworzenia: 17.08.2023

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie po raz kolejny bierze udział w programie TEATR POLSKA. W związku z tym zaprasza na spektakl Teatru Miniatura pt.: „Beton”. Sztuka będzie wystawiona 2 września, o godz. 18:00 w sali widowiskowej przy ul. Polnej 1/4 . Bilety w cenie 20 zł można zakupić na stronie organizatora.

[fot. materiały organizatora]

Spektakl jest adaptacją nagradzanej powieści Moniki Milewskiej „Latawiec z betonu”. Opowiada o inżynierze, twórcy najdłuższego gdańskiego falowca. Ten orędownik komunizmu, megaloman-donosiciel i oportunista odkrywa zadziwiającą właściwość własnego dzieła: falowiec zakrzywia czas, pozwalając na podróże w przyszłość. Mimo wkładania wysiłków w próby wpłynięcia na kształt kolejnych losów świata, nie może być pewny, jakie rezultaty przyniosą jego działania. Czasami skutek jest odwrotny do zamierzonego. Pojawia się więc pytanie: czy warto podejmować wysiłek kształtowania rzeczywistości?

Po spektaklu organizatorzy zapraszają na spotkanie z aktorem Wojciechem Stachurą, który opowie o teatrze formy, prezentując scenografię i rekwizyty ze spektaklu oraz demonstrując różne formy ich animacji.

Miejski Teatr Miniatura to jedyny teatr lalkowy w Trójmieście. Realizują repertuar dla całej rodziny, angażując utalentowanych twórców z Pomorza, całego kraju i zagranicy. Co roku wystawiają blisko 300 spektakli, które ogląda ponad 55 tysięcy widzów. Powstają tam przedstawienia zarówno na podstawie klasyki, jak i współczesnej literatury dziecięcej i młodzieżowej dla widzów już od 1. roku życia. Miniatura podejmuje także działania nietypowe, jak np. produkcja detektywistycznego serialu teatralnego oraz działania mające na celu wyjście w przestrzeń publiczną miasta, m.in. spektakle plenerowe. 

 

 

 

 

Żródło: Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie

authors image
Autor:

PG

Reporter | p.gorska@bia24.pl