Wystawa Wiktora Wołkowa otwarta

Data utworzenia: 18.09.2023

W sobotni wieczór, 16 września w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Zabłudowie została otwarta wystawa prac Wiktora Wołkowa "Podlasie - zatrzymane w kadrze". Dzięki uprzejmości Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, każdy obecny tego dnia mógł obejrzeć 37 autorskich prac przedstawiających zachwycające krajobrazy Podlasia, pracę na roli, ptaki, konie, dzikość natury i inne niezwykłe kadry wykonane w otulinie Biebrzy i Narwi. 

[fot. Ciuchniecki Photography]

Uczestnicy obejrzeli ponadto film dokumentalny "Cztery pory roku Wiktora Wołkowa" w reż. Beaty Hyży-Czołpińskiej, podążając krok w krok śladami tego znamienitego fotografika, poznając przy tym jego trud, ogrom wyrzeczeń i cierpliwość w dążeniu do zamierzonego celu.

To była niezwykła podróż do świata podlaskiego krajobrazu, do wschodów i zachodów, nieprzespanych dni i nocy, do bliskich osób i w rezultacie do pracy twórczej i wrażliwości umysłu artysty na otaczającą przestrzeń. Dziedzina sztuki, gdzie każda praca powstawała własnymi rękami. Odrzucenie wszelkich nowinek cyfrowych, miłość do fotografii analogowej przekładająca się na tak niezwykły całościowy obraz i kunszt Wołkowa. 

Wspomnieniami i refleksjami o Wiktorze tego dnia podzielili się znajomi i przyjaciele m.in. Włodzimierz Naumiuk i Jerzy Grabowski.

Wystawa będzie czynna do 16 października w godzinach pracy MOAK w Zabłudowie.

authors image
Autor:

oprac. ad

Reporter | a.dycha@bia24.pl