Warsztaty zielarskie w Sokółce. Trwają zapisy

Data utworzenia: 17.11.2023

Agnieszka Prymaka, założycielka Zielskiej Kolonii, poprowadzi warsztaty w Muzeum Ziemi Sokólskiej. Odbędą się one 29 listopada, trwają zapisy.

[fot. Sokólski Ośrodek Kultury]

Sezon jesienno-zimowy daje nam się we znaki. Ale z infekcjami i niekorzystną aurą możemy walczyć. Korzystając z wiedzy znanej już doskonale zielarki i fitoterapeutki Agnieszki Prymaka nauczą się, jak pomóc sobie w tym czasie.

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty zielarskie. 

"Przygotujemy pyszną i zdrową herbatę z dodatkiem rozgrzewających przypraw i jesiennych owoców. Taki napój ma działanie odżywcze, witaminizujące, rozgrzewające i bardzo dobrze smakuje, o czym przekonamy się pijąc ją w czasie trwania warsztatów. Pokażemy jak wykonać olejkowy spray „Siedmiu złodziei”. Każdy otrzyma przepis na wykonanie tego specyfiku. Ukręcimy krem do rąk. Zimno na podwórku i i suche powietrze w pomieszczeniach sprawia że nasze dłonie są często wysuszone. Zadbamy o nie i zrobimy bardzo bogaty krem z dodatkiem mocznika i ziół: nagietka, żywokostu, nostrzyka, modrzewia, dziurawca, dąbrówki. Każdy zabierze ze sobą do domu 50 ml gotowego kremu do pielęgnacji swoich dłoni" - zapowiadają organizatorzy. 

Warsztaty odbędą się 29 listopada o godz. 17.00. 

Koszt warsztatów: 50zł/os.
Obowiązują zapisy: tel. 690 333 590 lub poczta@muzeumziemisokolskiej.pl.

Więcej o Zielskiej Kolonii: Zielska Kolonia. Miejsce pachnące ziołami

authors image
Autor:

ad

Reporter | a.dycha@bia24.pl