"Podlasie - zatrzymane w kadrze". Wystawa Wiktora Wołkowa

Data utworzenia: 14.09.2023

Na wystawę fotograficzną prac Wiktora Wołkowa "Podlasie - zatrzymane w kadrze" zaprasza Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie.

[fot. MOAK w Zabłudowie]

Będzie to niepowtarzalna okazja, by obejrzeć Podlasie okiem mistrza. Wiktor Wołkow należał do najwybitniejszych polskich artystów fotografików w dziedzinie pejzażu, znany i ceniony zarówno w kraju jak i za granicą. Poprzez swą twórczość fotograficzną związaną wyłącznie z regionem północno-wschodnim Polski stał się ambasadorem kultury województwa podlaskiego. Fotografie Wołkowa to rodzaj poetyckiej dokumentacji naszego krajobrazu o niespotykanej sile wyrazu i indywidualności. Od początku swej drogi twórczej, tj. od 1968 roku, przygotował kilkanaście dużych wystaw monograficznych, a także był uczestnikiem wielu prestiżowych, zbiorowych wystaw fotograficznych oraz konkursów, w których zdobywał czołowe nagrody. Jego fotografie wzbogacają prawie wszystkie wydawnictwa fotograficzne o Białostocczyźnie.

Otwarcie wystawy odbędzie się 16 września o godz. 17.00 w Klubie pod Burmistrzem (Rynek 8, Zabłudów).

Wystawa będzie czynna do 16 października w godzinach pracy MOAK Zabłudów. Organizowana jest dzięki uprzejmości Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Wstęp wolny.

authors image
Autor:

oprac. ad

Reporter | a.dycha@bia24.pl