Monidła i stare zdjęcia ślubne poszukiwane

Data utworzenia: 28.08.2023

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie poszukuje starych zdjęć ślubnych, zwłaszcza portretowych. Najważniejsze, by pochodziły z wasilkowskiego regionu i ukazywały ówczesną modę.

Monidło [fot. moakwasilkow.pl]

W związku z planowanym wydarzeniem o nazwie Wesele kultur odbywającym się w ramach projektu EtnoPolska, które realizuje Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie z dotacji Narodowego Centrum Kultury, organizatorzy zapraszają mieszkańców gminy do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji.

"Podczas naszego EtnoTygodnia nie zabraknie ciekawych warsztatów, pokazów oraz innych atrakcji. Jednak chcąc zadbać o każdy szczegół wydarzenia, by zachwycało na każdym kroku – zwracamy się do Was z prośbą o udostępnienie fotografii ślubnych z waszych albumów rodzinnych. Dobrze wiemy, że nic nie uczy tak jak prawda, a to właśnie w starych fotografiach są ukryte realia jakie panowały w kręgach mody i w zwyczajach ślubnych" - czytamy na stronie Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie.

Zdjęcia można przynieść do siedziby MOAK-u (ul.Żurawia 13), pracownicy instytucji zeskanują je i oddadzą w nienaruszonej formie. Drugą opcją jest przesłanie skanów na maila - moak@moakwasilkow.pl 

Zdjęcia zostaną wydrukowane w dużym formacie i powstanie z nich wystawa plenerowa, która będzie dostępna do zobaczenia na miejscu wydarzenia.

Organizatorzy wydarzenia zachęcają także do podzielenia się krótkim opisem lub informacją o danym zdjęciu. "Pamiętajmy jak ważne jest przekazywanie wspomnień młodszym pokoleniom, bo to głównie dla nich organizowane są takie wydarzenia" - piszą.

Na zdjęcia organizatorzy czekają do 31 sierpnia.

authors image
Autor:

PG

Reporter | p.gorska@bia24.pl