Gmina Wasilków otrzymała Certyfikat PTTK "Gmina Przyjazno Rowerzystom"

Data utworzenia: 23.10.2023

Gmina Wasilków (wraz z 9 innymi gminami) otrzymała Certyfikat Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego "Gmina Przyjazna Rowerzystom". W konkursie oceniane było m.in. rozwój infrastruktury rowerowej, wspieranie kultury rowerowej czy też atrakcyjność szlaków rowerowych.

[fot. materiały Gminy Wasilków]

Jak podaje wasilkowski magistrat, znaczny wpływ na finalną ocenę Jury miało utworzenie "Rowerowej Obwodnicy Wasilkowa", wprowadzenia miejskiej sieci rowerów BIKER oraz wspieranie rowerowej aktywności sportowej (impreza Maratony Kresowe oraz działalność klubu rowerowego M2 MTB Wasilków).

"Szczególne podziękowania należą się w tym miejscu Jolancie Skowrońskiej (wydział Strategii i Rozwoju), która była odpowiedzialna za wytyczenie tak dobrze odebranej przez rowerzystów Rowerowej Obwodnicy Wasilkowa" - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Wasilkowie.

Certyfikat PTTK odebrała wiceburmistrz Wasilkowa Dominika Jocz-Lenkiewicz wraz z Sebastianem Mackiewiczem z Wydziału Strategii i Rozwoju UM w Wasilkowie, który jest również członkiem zarządu rowerowego klubu M2 MTB Wasilków.

Z województwa podlaskiego certyfikaty otrzymały również Gmina Narewka oraz Gmina Sokółka . Ponadto wyróżnione została Gmina Augustów oraz Gmina Suwałki.

authors image
Autor:

PG

Reporter | p.gorska@bia24.pl