Nie zawsze po płaskim. Alaska, czyli jak dotrzeć na koniec kontynentu 

Data utworzenia: 15.02.2024

Alasce będzie poświęcone kolejne spotkanie podróżniczego cyklu „Nie zawsze po płaskim”. O wyprawie opowie Paweł Wałuszko. Spotkanie odbędzie się 22 lutego.

[fot. Nie zawsze po płaskim/FB]

Po wizycie w Peru, południową Amerykę uczestnicy cyklu zamienią na północną i kierujemy się do tajemniczej eksklawy Stanów Zjednoczonych - Alaski.

Fascynująca historia o odwadze i determinacji

Na najbliższym spotkaniu Paweł Wałuszko opowie, jakim sprytem musiał się wykazać by dotrzeć na koniec kontynentu. Drogę przez Yukon, z Anchorage do Deadhorse przemierzał niemalże wszystkimi możliwymi środkami transportu.

Płynął łodzią, przejeżdżał pociągiem, kierował samochodem, a nawet wędrował pieszo przez góry i równiny. A był to nie lada wyczyn i spory "kawałek" do pokonania, bo aż 800 mil, czyli około 1300 kilometrów! 

To będzie fascynująca historię o odwadze, determinacji i niezwykłych doświadczeniach na granicy cywilizacji i dzikiej natury.

Spotkanie odbędzie się 22 lutego o godz. 18.00 w białostockiej kawiarni Cofix (ul. Sienkiewicza 4). Wstęp jest wolny.

Macie pomysł na opowieść?

Cykl "Nie zawsze po płaskim" ruszył jesienią zeszłego roku. Stoją za nim Marta i Piotr Popławscy i zapraszają do współtworzenia niezobowiązujących spotkań, które animują właśnie w białostockiej kawiarni Cofix.

Autorzy podróżniczego cyklu są otwarci na ciekawe propozycje. Jeśli macie własny pomysł na opowieść, napiszcie na adres e-mail: niezawszepoplaskim@gmail.com.

Więcej: ROZMOWA. Duch podróżniczy jest w Białymstoku żywy. Marta Popławska o nowym cyklu spotkań

authors image
Autor:

ad

Reporter | a.dycha@bia24.pl