"Tajemnica Łuki". Premiera filmu

Data utworzenia: 18.10.2023

Premiera najnowszej komedii kryminalnej kręconej na Podlasiu pt. "Tajemnica Łuki" zaplanowana jest na 8 listopada w kinie Helios w Alfa Centrum. Jak mówi podlaska legenda, dawno temu, nad brzegiem Narwi zakopany został skarb.... I właśnie tą legendę postanowili wykorzystać twórcy do nakręcenia filmu.

[fot. materiały prasowe]

Fabuła opiera się właśnie na historii skarbu ukrytego w czasie II wojny światowej przez Niemców na terenie wsi Łuka, a obecnie dnie Zalewu Siemianówka. Poszukują go zarówno „tutejsi” mieszkańcy, jak i zagraniczni turyści.

Akcja dzieje się w środku lata na polu kempingowym, gdzie pracują lokalne piękności, wspomagane przez szemranych biznesmenów. Sielski, wakacyjny klimat burzy tajemnicza śmierć lokalnego wędkarza... Na miejscu zbrodni pojawia się dwóch detektywów, miejscowy ciamajda, komendant lokalnego posterunku Michał Ordon i będący na wczasach gwiazdor stołecznej komendy policji Konrad Lambert, którzy niczym Flip i Flap rozpoczynają pełne komicznych wpadek śledztwo.

Akcja filmu jest wielowątkowa, fabuła bardzo dynamiczna i wszystkie sceny mają duże znaczenie. Każdy podejrzewa kogoś innego i widz zostaje non stop wyprowadzany na manowce.

Poza kryminalną zagadką, w tym filmie nie zabraknie mnóstwa dobrego humoru i miłości, a zobaczymy w nim wiele jej odcieni. Będzie to miłość chłopaka do dziewczyny i dziewczyny do chłopaka, patriotyczna miłość do lokalnej społeczności, do samego siebie, do pieniędzy, sexu, władzy i kariery... To samo uczucie, które kojarzy się pozytywnie, popchnie bohaterów w bardzo skrajne emocje i zachowania. Sam finał filmu będzie nieoczekiwany i bardzo zaskakujący ...

Czy poznamy Tajemnicę Łuki?

Premiera: 8 listopada, godz. 19.00, kino Helios w Alfa Centrum
Produkcja : Bałtyk Film Production
Reżyseria : Piotr Doliński
Zdjęcia : Edward King Yeti Grygianiec
Scenariusz : Piotr Doliński, Krzysztof Bałtyk
Dźwięk : Jacek Blaze Dziemidowicz
Muzyka : Marek Kubik
Producent : Krzysztof Bałtyk

W rolach głównych:
Piotr Zelt
Ryszard Doliński
Radosław Pazura
Dorota Chotecka
Tomasz Dedek
Piotr Doliński
Marta Moś
Patryk Ołdziejewski
Marek Tyszkiewicz
Martyna Kliszewska

Przed projekcją, już od godziny 18.00 w holu kina uczestnicy premiery spotkają na przysłowiowym czerwonym dywanie, wszystkie grające w tym filmie gwiazdy (Pazura, Chotecka, Zelt, Doliński, Kliszewska, Tyszkiewicz), które chętnie zapozują do zdjęć i rozdadzą fanom autografy.

authors image
Autor:

ad

Reporter | a.dycha@bia24.pl