Puszczańskie "Przed-Andrzejki". Wyprawa w okolice Puszczy Knyszyńskiej

Data utworzenia: 24.10.2023

PTTK Regionalny Oddział w Białymstoku zaprasza na wyprawę andrzejkową. Tradycyjnie odbędzie się w okolicach Puszczy Knyszyńskiej. Uczestnicy będą wędrować, zwiedzać, degustować kozie sery i piwo! Wycieczka odbędzie się 18 listopada.

[fot. PTTK Białystok]

TRASA: DZIĘCIOŁÓWKA – SITAWKA – MIEJSKIE NOWINY – Rez. MACHNACZ – CZARNA BIAŁOSTOCKA – POCZOPEK

PROGRAM:
10:00 wyjazd z Białegostoku (z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki)
DZIĘCIOŁÓWKA – wizyta w ogrodzie terapeutycznym mieszczącym się przy domu opieki w niewielkiej wsi koło Korycina.
SITAWKA – odwiedzimy wieś słynącą z niezwykłych “deskali” Arkadiusza Andrejkowa upamiętniających mieszkańców tej wsi.
MIEJSKIE NOWINY – w eko-gospodarstwie Serowar Sokólski poznamy sztukę hodowli kóz i produkcji kozich serów. Będzie możliwość spróbowania i kupienia miejscowych wyrobów.
REZERWAT MACHNACZ – następnie czeka nas ok. 7-kilometrowy spacer przez Puszczę Knyszyńską w okolicy rezerwatu Machnacz.
CZARNA BIAŁOSTOCKA – wyschnięte po spacerze gardła ukoi degustacja lokalnych gatunków piwa w Browarze Waszczukowe, który zwiedzimy z naczelnym piwowarem Łukaszem Leoniukiem.
POCZOPEK – ukoronowaniem wyprawy będzie biesiada pod wiatą w Stanicy Kresowej. W międzyczasie obejrzymy stanicę, potańczymy i powróżymy.
Przyjazd do Białegostoku ok. 22:00.

CENA: 290 zł/os.
280 zł/os. - członkowie PTTK
ZAKRES ŚWIADCZEŃ:
przejazd autokarem, usługa przewodnicka, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wizyta w browarze z degustacją, degustacja serów kozich, biesiada turystyczna pod wiatą (zupa, bigos, kiełbaski, smalec, kawa/herbata, drożdżówka), ubezpieczenie NNW.
ZGŁOSZENIA:
z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu przyjmowane są poprzez formularz rezerwacyjny na stronie www.bialystok.pttk.pl, e-mailem: ro.pttk.bialystok@gmail.com, telefonicznie lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz. 8:00-15:30, śr. 8:00-17:00)
UWAGI:
W programie przewidziany jest około 7-kilometrowy spacer po puszczańskich szlakach. Należy mieć obuwie i ubiór dostosowane do warunków terenowych. 

authors image
Autor:

oprac. ad

Reporter | a.dycha@bia24.pl