Przystanek KULTURA w Sokółce po liftingu

Data utworzenia: 16.10.2023

Formę radosnego happeningu, w piątek 13 października, przybrało oddanie dla społeczności lokalnej, przystanku autobusowego po małym liftingu - od teraz Przystanku KULTURA.

[fot. Wojciech Panow]

Zaangażowani w renowację i mali sokółczanie przecięli symbolicznie kolorowe wstęgi. Miało też miejsce pierwsze "doładowanie" szafki do bookcrossingu czyli bezpłatnej wymiany książek w myśl zasady: przeczytałaś/eś – uwolnij lekturę, bądź sięgnij po egzemplarz zostawiony przez innego czytelnika.

Na przystanku dominuje motyw tradycyjnej dla Sokólszczyzny krajki, ale przetransponowany na nowoczesną nutę. Kolory przykuwają uwagę i słusznie, bo można tu sprawdzić, co jest aktualnie grane w lokalnej kulturze.

Obecni na otwarciu włodarze Burmistrz Ewa Kulikowska i zastępcy Adam Juchnik oraz Adam Kowalczuk, zgodnie potwierdzili, że pomysł kolorowych przystanków warto rozwijać.

Nowa odsłona przystanku to dzieło pracowników Sokólskiego Ośrodka Kultury. Dyrektorka SOK-u Barbara Maj, przy okazji podziękowała swojej ekipie za inwencję i jej efekty.

Środki na renowację SOK pozyskał w ramach Programu Grantowego Fundacji "Górażdże – Aktywni w Regionie".

Partnerami przedsięwzięcia renowacyjnego były Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Sokółce oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o w Sokółce, a patronowała mu Burmistrz Sokółki.

authors image
Autor:

oprac. ad

Reporter | a.dycha@bia24.pl