Podlaski Bieg na orientację w Leśnictwie Krzemianka

Data utworzenia: 25.09.2023

Nadleśnictwo Knyszyn oraz Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego zapraszają do udziału w Podlaskim Biegu na orientację.

[fot. Nadleśnictwo Knyszyn]

Wydarzenie odbędzie się 30 września (sobota) na terenie Leśnictwa Krzemianka. Trasa przebiega przez malownicze zakątki Puszczy Knyszyńskiej. Na młodszych uczestników czekać będą się animacje dla dzieci, stoiska edukacyjne z konkursami i zabawami. Będzie także możliwość degustacji prawdziwych rarytasów. Projekt „Dobre z Lasu” realizowany przez Lasy Państwowe, ma na celu promowanie dziczyzny, miodów oraz płodów runa leśnego pochodzących z polskich lasów.

Harmonogram:

9:00 – rejestracja uczestników i wydawanie pakietów startowych

9:00 – 13:30 – czas na udział w biegu

14:00 – losowanie nagród i zakończenie

Organizatorzy przewidzieli do wyboru 3 trasy:

Trasa rodzinna (łatwa) – Trasa dedykowana najmłodszym amatorom dyscypliny oraz rodzinom z dziećmi. Zapisy w dniu zawodów. Po rejestracji można od razu wyruszać na trasę.

Trasa turystyczna (średnio trudna) – Trasa dedykowana dla średniozaawansowanych uczestników. Zapisy w dniu zawodów. Po rejestracji można od razu wyruszać na trasę. Zaznaczamy na mapie wszystkie punkty projektu Poznaj Swój Las. Uczestnicy zaliczają je w dowolnej kolejności.

Na tych trasach nie stosujemy pomiaru czasowego. Uczestnicy otrzymują karty, na których odbijają kasowniki przy poszczególnych punktach. Po powrocie na metę można wziąć udział w zabawach edukacyjnych, podczas których organizatorzy także będą podbijać karty. Tutaj liczy się przede wszystkim dobra zabawa!

Trasa sportowa – Trasa dedykowana najbardziej zaawansowanym uczestnikom, start interwałowy. Obowiązują wcześniejsze zapisy na adres e-mail: sierzputp@wp.pl (w treści wiadomości należy podać imię i nazwisko oraz rok urodzenia). Zgłoszenia przyjmowane są do 28 września. W trasie sportowej przewidziano podział na kategorie:

juniorki młodsze – do lat 14,

juniorki 15 – 18 lat,

seniorki 19 – 40 lat, 

weteranki 41+,

juniorzy młodsi – do lat 14,

juniorzy 15 – 18 lat,

seniorzy 19 – 40 lat, 

weterani 41+.

We wszystkich trasach kupony (karty uczestnika) upoważniają do udziału w losowaniu oraz odbioru posiłku regeneracyjnego.

Opis tras znajduje się w komunikacie technicznym.

UWAGA: osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć za zgodą dorosłych, trasy leśne pokonujemy na własną odpowiedzialność przestrzegając zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w lesie.

Konkurencje: Wszystkie konkurencje są obsługiwane przez sędziów, przy stanowiskach znajdują się tabliczki z krótkim instruktażem. Uczestnicy w każdym przypadku mogą liczyć na pomoc i wyjaśnienia sędziego.

Nagrody:

I miejsce w kategorii – puchar

II i III miejsce w kategorii – pamiątkowy dyplom

Na mecie każdy uczestnik otrzyma medal, dzieciom przewidziano dodatkowo drobne upominki.

Uwaga! Organizatorzy przewidzieli także nagrody specjalne – niespodzianki.

Pamiętajcie o wygodnym obuwiu oraz kompasie! Na miejscu wydarzenia będzie sporo miejsca więc warto pomyśleć o zabraniu koców piknikowych.

Komunikat techniczny

authors image
Autor:

oprac. ad

Reporter | a.dycha@bia24.pl