Kładka w rezerwacie Krzemianka otwarta

Data utworzenia: 29.05.2024

Długo wyczekiwana inwestycja została udostępniona do zwiedzania. Kładka w rezerwacie przyrody Krzemianka jest już otwarta.

[fot. M. Matyszewska]

Ta wyjątkowa kładka przebiega przez zabagnioną dolinę rzeki Krzemianka i jest częścią ponad 2 kilometrowej ścieżki, prowadzącej przez urokliwe źródliska oraz pozostałości prehistorycznych kopalni krzemienia sprzed około 3000 lat. 

Kładka położona jest w rezerwacie przyrody Krzemianka (Nadleśnictwo Knyszyn), którego celem ochrony jest zachowanie ekosystemów leśnych charakterystycznych dla Puszczy Knyszyńskiej, obszarów źródliskowych oraz licznych stanowisk rzadkich i chronionych gatunków roślin i zwierząt. 

Wykonanie zaplanowanych działań oprócz roli edukacyjnej ma na celu również poprawę bezpieczeństwa osób odwiedzających rezerwat. Kładka dostosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością. W ramach realizacji zadania zmodernizowano miejsce postojowe przed wejściem na ścieżkę, poza tym wykonano 2 platformy widokowe oraz mostki nad ciekami wodnymi. 

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku oraz Nadleśnictwo Knyszyn zachęcają do odwiedzania i korzystania z obiektu. 

authors image
Autor:

ad

Reporter | a.dycha@bia24.pl