Rajgród

Data utworzenia: 23.11.2022

Czy odkryłeś już wszystkie magiczne miejsca w naszym regionie? Gdzie znajdujesz spokój i wytchnienie od miejskiego zgiełku? Nasza kamera przemierza województwo podlaskie szukając miejsc, w których na próżno szukać tłumów turystów. Ich mieszkańcy żyją w zgodzie z naturą, a towarzyszą im piękne krajobrazy, szum wody i drzew, śpiew ptaków. Jest tu tyle do odkrycia...

Rajgród i jezioro Rajgrodzkie znajdują się na skraju województwa podlaskiego - pomiędzy Augustowem, a Ełkiem. Wydaje się, że to właśnie położenie pomiędzy tymi mocno turystycznym miastami sprawia, że Rajgród jest rzadziej wybieraną przez turystów destynacją. Ale brak tłumów to zdecydowanie jeden z największych walorów Rajgrodu. Bo to miasto ma wszystko trzeba potrzebna do udanego wypoczynku - otoczenie pięknego jeziora objętego strefą ciszy i dziewiczą przyrodę Biebrzańskiego Parku Narodowego, z którym bezpośrednio sąsiaduje.

Rajgród to również idealne miejsce dla fanów kajakarstwa rzecznego. Płynie tu bowiem rzeka Jegrznia, która włącza się w uznawany za stosunkowo trudny szlak kajakowy. Szlak prowadzi z jeziora Rajgrodzkiego rzeką Jegrznią przez jezioro Dreństwo i miejscowość Woźnawieś; na 21,5 km wchodzi w granicę BPN, dalej wiedzie skrajem "Czerwonego Bagna" wśród podmokłych łąk. Następnie biegnie rzeką Ełk, która wpada do Biebrzy. 

Nad jeziorem rajgrodzkim i jego odnogami - jeziorem Stackim oraz jeziorem Przepiórka znajdziemy wiele ciekawych miejsc noclegowych. Są tu liczne ośrodki wypoczynkowe, agroturystyka czy domy do wynajęcia. Każdego, kto szuka miejsca nietypowego, w którym przyroda jest dosłownie na wyciągnięcie ręki oczarują Domy Na Jeziorze. Z dala od cywilizacji, z jeziorem u stóp, zachodami i wschodami słońca oraz z sąsiedztwem żurawi - pływające domy są miejscem absolutnie wyjątkowym. 

authors image
Autor:

red.