Mielnik i dolina Bugu

Data utworzenia: 23.11.2022

Czy odkryłeś już wszystkie magiczne miejsca w naszym regionie? Gdzie znajdujesz spokój i wytchnienie od miejskiego zgiełku? Nasza kamera przemierza województwo podlaskie szukając miejsc, w których na próżno szukać tłumów turystów. Ich mieszkańcy żyją w zgodzie z naturą, a towarzyszą im piękne krajobrazy, szum wody i drzew, śpiew ptaków. Jest tu tyle do odkrycia...

Mielnik to miejscowość w południowo wschodniej części województwa podlaskiego, która malowniczo wkomponowała się w dolinę Bugu. To miejsce idealne dla fanów przyrody i historii, które w Mielniku uzupełniają się zapewniając turystom wiele atrakcji i pięknych widoków. Jak choćby z rezerwatu przyrody Góra Uszeście, który jest cennym obiektem przyrodniczym chroniacym rzadką roślinność kserotermiczną. Podobnie jak w całym Mielniku, temperatury tu są wyższe niż w innych częściach Podlasia i występuje roślinność charakterystyczna dla stepów okolic Morza Czarnego.

Rzeka Bug stanowi naturalną granicę pomiędzy województwami podlaskim i mazowieckim. To z kolei stwarza świetną okazję, by przemierzyć rzekę w niestandardowy sposób - tratwami kursującymi na trasie Mielnik – Zaburze.

authors image
Autor:

red.