Magiczne świątynie, wyjątkowa architektura, dzika przyroda... Gmina Narew

Data utworzenia: 23.11.2022

Czy odkryłeś już wszystkie magiczne miejsca w naszym regionie? Gdzie znajdujesz spokój i wytchnienie od miejskiego zgiełku? Nasza kamera przemierza województwo podlaskie szukając miejsc, w których na próżno szukać tłumów turystów. Ich mieszkańcy żyją w zgodzie z naturą, a towarzyszą im piękne krajobrazy, szum wody i drzew, śpiew ptaków. W końcu jest tu tyle do odkrycia...

Malownicze wsie, unikatowe domy, wyjątkowe kościoły i cerkwie - a to wszystko otulone niczym nieskażoną, dziką przyrodą. Gmina Narew - jest tu Tyle Do Odkrycia...

Główną bohaterką jest tu rzeka Narew, a jej dolina tworzy korytarz pomiędzy dwoma parkami narodowymi. Zarówno gmina jak i wieś Narew obfitują w unikatowe zabytki sakralne - tworzące Szlak Świątyń Prawosławnych. Jednym z magicznych miejsc, przepełnionym niewyjaśnioną energią jest Skit w Ordynkach prawosławna pustelnia, którą odwiedzić powinien każdy - niezależnie od wyznania.

Przez gminę Narew przebiega wiele szlaków - przyrodniczych i kulturowych. Kraina Otwartych Okiennic, z unikatową architekturą, Podlaski Szlak Bociani czy Podlaski Szlak Kulturowy "Drzewo i Sacrum".

Pamiątki dotyczące historii lokalnych wsi i życia ich mieszkańców skupione w kilku pomieszczeniach na prywatnym podwórku. Muzeum Wsi w Narwi to miejsce wyjątkowe, podobnie jak jego założyciel - Pan Marian. Człowiek wielu talentów, z ogromną pasją i milionem pomysłów.

authors image
Autor:

red.