Z głębi Lasu mnie wołasz. Agnieszka Waszczeniuk

Data utworzenia: 14.11.2023

Na wystawę Agnieszki Waszczeniuk, specjalizującej się w technice animacji sypanej mieloną kawą oraz animacji rysunkowej, zaprasza Galeria im. Sleńdzińskich. Wernisaż 24 listopada, ekspozycja będzie dostępna do końca roku.

[fot. Galeria im. Sleńdzińskich]

Agnieszka Waszczeniuk mieszkała w różnych częściach Polski, jednak docelowo na swoje miejsce na ziemi wybrała Podlasie. Z jego natury i z ludzi, którzy tu mieszkają czerpie najwięcej inspiracji do swoich animacji tworzonych techniką sypanej kawy i rysunkową oraz do wycinanek.

Filmy sypane kawą i animacje

Filmy sypane kawą są bardziej metaforyczne i jak sama mówi o nich artystka: „Animacja ma tę przepiękną zaletę, że bez słów – samym ruchem, nastrojem, plastyką – może przekazać sens, który jest bardziej odczuciowy, niż rozumowy.” Natomiast w komediach rysunkowych często śmieje się w nich z samej siebie i z najbliższego otoczenia – z sympatią. Na wystawie będą prezentowane animacje oraz nowa pasja Agnieszki Waszeniuk, jaką są wycinanki. W planach organizatorzy mają również uchylenie „drzwi” do warsztatu artystki.

O artystce

Agnieszka Waszczeniuk – absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Specjalizuje się w technice animacji sypanej mieloną kawą oraz animacji rysunkowej. Swoje realizacje pokazywała na ponad 75 festiwalach filmów animowanych w Polsce i za granicą, gdzie otrzymała szereg nagród i wyróżnień. Tworzy autorskie filmy animowane, czołówki festiwalowe, teatralne scenografie multimedialne. Współpracowała m.in. z Galerią R5 w Białymstoku, Warsztatami Kultury w Lublinie, grupą Fair Play Crew, Stowarzyszeniem Kultury Teatralnej Pieśni Kozła we Wrocławiu.

KIEDY? 24 listopada, godz. 19.00 (wernisaż)

GDZIE? Galeria im. Sleńdzińskich (ul. Legionowa 2)

kuratorka wystawy: Katarzyna Siwerska

Wystawa będzie czynna do 31 grudnia 2023 r.

authors image
Autor:

oprac. ad

Reporter | a.dycha@bia24.pl