Społeczny rajd rowerowy po Puszczy Białowieskiej

Data utworzenia: 19.09.2023

Społeczny rajd rowerowy po Puszczy Białowieskiej pod hasłem "Wspólny las" odbędzie się w sobotę (23.09). W planach jest m.in. wejście do Rezerwatu Ścisłego. 

[fot. pixabay.com]

Czy jesteś gotowy, aby wyruszyć w niezapomnianą podróż przez stary, dziki las? 

Przygotuj się na wielogodzinny spektakl przyrody: słuchanie głosów dzikiej przyrody (wciąż mamy rykowisko!), zapierające dech krajobrazy, orzeźwiający zapach starego lasu, leśny plac zabaw: proste tryby, kręte ścieżki, dziury, drzewa i może kałuże małe i duże. Komu co w duszy śpiewa?

W ramach odpoczynku, w Białowieży, 3-godzinny spacer i uczestnicy zajrzą do Świątyni Przyrody: Rezerwatu Ścisłego BPN z przewodnikami-wolontariuszami. 

Przez cały ten czas uczestnicy cieszyć się będą Puszczą Białowieską, bo to nasz wspólny las doceniany i przez nas szanowany. 

Czas: zbiórka o godz. 10:00, zakończenie ok. godz. 21:00 albo później.
Start: świetlica wiejska w Lipinach (nr 48); zakończenie: Sacharewo /Hajnówka.
Długość trasy: ok. 70 km.
Trasa przejazdu: leśnymi drogami i trybami - ze wsi Lipiny Traktem Lipińskim na Kosy Most; Drogą Narewkowską do Białowieży; w Białowieży odwiedziny w Rezerwacie Ścisłym BPN; potem Drogą Sinnicką i Trybem Olemburskim do Topiła; powrót przez Sacharewo do Hajnówki.

WAŻNE:

  • organizatorzy nie ubezpieczają uczestników wędrówki rowerowej, każdy jedzie na własną odpowiedzialność
  • zabrać trzeba ze sobą sprawny technicznie rower ze światłami i odblaskami, kask ochronny, kamizelkę odblaskową, zapasową dętkę, dokument tożsamości i latarki/czołówki - musimy pamiętać o wspólnym bezpieczeństwie podczas rajdu.
  • organizatorzy mają 30 miejsc (wejście do Rezerwatu Ścisłego w 3 grupach ze społecznymi przewodnikami, liczy się kolejność zgłoszeń).
  • zapisy na email renatarajd2019@gmail.com albo przez Messengera do Renata Bura, Krzysztof Wysocki, do czwartku (21.09).
  • przewodnikami będą: Lucyna Żłobin z Agencji Czajka, Ewa Natalia Moroz-Keczyńska i Andrzej Keczyński.
  • koszt rajdu: zakup biletu wstępu do Ścisłego, bilety kupowane będą grupowo.
authors image
Autor:

oprac. ad

Reporter | a.dycha@bia24.pl