Biodróż to rodzaj pieszej wycieczki, której uczestnicy zwracają uwagę na każdy przejaw bios w danym miejscu. Biodróż wyklucza skupianie się na gatunkach rzadkich albo uważanych za szczególnie atrakcyjne z racji kolorów lub wielkości. W czasie spaceru uczestnicy poświęcają uwagę wszelkim napotkanym bios i ich interesom życiowym. Takie podejście ma każdemu z nich pomóc zająć pozycję nie tylko obserwatora, ale i aktora miejsca, w którym mieszka. Poczuć się jednym z wielu lokalnych bios piszących wspólny scenariusz.
Michał Książek (ur. 1978 w Oraczewie koło Sieradza) – polski poeta, reportażysta, kulturoznawca, inżynier leśnik i ornitolog. Publikował w „Polityce", „Lesie Polskim", „Twórczości". Współpracownik kwartalnika „Przekrój".
Nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2014 w kategorii eseistyka za książkę Jakuck. Słownik miejsca. Laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2015 w kategorii debiut roku za Naukę o ptakach. Za ten tom był również nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2015 oraz do nagrody w XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Złoty Środek Poezji" 2015 na najlepszą debiutancka książkę poetycką roku 2014.
Za reportaż "Droga 816" nagrodzony Nagrodą Literacką Gdynia 2016 w kategorii esej, Nagrodą Literacką Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za najlepszą książkę roku 2015 oraz Nagrodą Magellana 2016. „Droga 816" przyniosła też nominacje do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego 2015 za Reportaż Literacki, do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2016 w kategorii proza, do Nagrody im. Beaty Pawlak w 2016. W 2018 roku książka ukazała się w przekładzie na język niemiecki. W 2018 roku Książek został nagrodzony Orfeuszem Mazurskim za tom poezji Północny wschód.
Spotkanie rozpocznie się przed budynkiem Galerii Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2. Początek o godz. 11.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny