Nowe figurki WidziMisiów w Białymstoku

Data utworzenia: 26.06.2024

Osiem nowych figurek WidziMisiów pojawiło się w Białymstoku. Już w niedzielę (30 czerwca) można się wybrać na spacer ich szlakiem. Poprowadzą go przewodniczka turystyczna Katarzyna Pierwienis i pomysłodawca WidziMisiów - Łukasz Leoniuk. 

Miś z pacynką [fot. Adam Ludwiczak]

W zeszłym tygodniu na ulicach Białegostoku pojawiło się osiem nowych figurek WidziMisiów. Dołączyły one do misiowych braci (i siostry) zrealizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2021 r.

Rodzinka liczy 16 misiów

Nowe figurki to:

  • Miś Rzeźbiarz, ul. Świętojańska (przy Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego);
  • Miś Bojarski, ul. Wiktorii 5 (przy Galerii Fotografii im. Sleńdzińskich);
  • Miś Król Chanajek, Rynek Sienny, przy Wodopojce;
  • Miś z pacynką, przy Białostockim Teatrze Lalek;
  • Miś Kupidyn, ul. Kilińskiego, przy Pałacu Ślubów;
  • Miś Strażak, ul. Warszawska 3, przy budynku Straży Pożarnej;
  • Miś Handlarz, przy PSS Społem "Bojary", ul. Stary Rynek;
  • Miś Kinoman, ul. Legionowa, przy kinie Forum.

Rodzinka liczy już 16 misiów.

Spacer szlakiem WidziMisiów

Można wybrać się na spacer szlakiem nowych WidziMisiów. Poprowadzą go przewodniczka PTTK Katarzyna Pierwienis i pomysłodawca WidziMisiów - Łukasz Leoniuk.

Spacer odbędzie się w niedzielę (30 czerwca) o godz. 17.00. Miejsce zbiórki: spotkanie na ul. Młynowej, przy „Wodopojce”. Udział jest bezpłatny.

Pomysłodawcy projektu informują, że odbędą się jeszcze dwa takie spacery w innych terminach. Ponadto powstaje też papierowa mapa wszystkich istniejących figurek WidziMisiów.

WidziMisie w mieście

Figurki WidziMisiów pojawiły się w przestrzeni miasta pod koniec 2021 roku. Zostały zainstalowane w charakterystycznych miejscach miasta oraz tych mniej znanych, ale nieprzypadkowych – wybranych ze względu na kontekst historyczny lub kulturowy. Niedźwiadków można szukać w następujących lokalizacjach: Aleja Bluesa (Miś Bluesman), ul. L. Zamenhofa (Miś Ursido), ul. H. Sienkiewicza (miś Aktor), Plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów (Miś Student), ul. Spółdzielcza (Miś pchający kulę), Bulwar Tadeusza Kielanowskiego (Miś Hetmanowa), ul. A. Mickiewicza (Miś Hetman) oraz Skwer Świętego Konstantyna Wielkiego (Miś święty Mikołaj).

Dzięki figurkom białostoczanie i turyści mogą poznać Białystok od nieco innej strony – idąc szlakiem kolejnych figurek misiów. Zdecydowanie skradły serca nie tylko mieszkańców, ale i osób odwiedzających stolicę Podlaskiego. Dołączyły do listy najchętniej fotografowanych obiektów w naszym mieście.

authors image
Autor:

ad

Reporter | a.dycha@bia24.pl