Film o Simonie Kossak. Poszukiwani są statyści

Data utworzenia: 22.08.2023

Powstanie film fabularny o Simonie Kossak. Twórcy produkcji poszukują statystów z Białowieży i okolic oraz z Białegostoku. 

[fot. pixabay.com]

Poszukiwane są osoby w różnym wieku. W castingu mogą wziąć udział dzieci w wieku 5-13 lat oraz osoby dorosłe - kobiety i mężczyźni.

Akcja filmu będzie dziać się w latach 70. na Podlasiu, dlatego producenci proszą o zgłaszanie się osób o naturalnej urodzie - bez doczepionych rzęs, makijażu permanentnego czy tipsów. Osoby zainteresowane powinny wysłać dwa zdjęcia, swoje dane i informację o miejscu zamieszkania na adres: historia.kamedstudio@gmail.com. Statyści mogą liczyć na wynagrodzenie w kwocie od 100 zł netto za dzień. To szansa, by wziąć udział w profesjonalnej produkcji i zagrać w filmie o legendarnej mieszkance Białowieży. 

Pierwszy dzień zdjęciowy zaplanowany jest 5 września w Puszczy Białowieskiej. Reżyserem filmu będzie Adrian Panek.  

Kim naprawdę była Simona Kossak - legendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej? Dlaczego uciekła od rodziny - słynnego rodu Kossaków? Jak wyglądało życie pierwszej polskiej ekolożki-aktywistki w latach 70.? Simona była ulubienicą terroryzującego okolicę kruka, matkowała rysiowi i łosiom, a jej empatyczne podejście do zwierząt i roślin nie tylko pozwoliło nam zobaczyć Puszczę Białowieską jako unikalny na skalę światowa ekosystem, ale też pomaga nam zrozumieć, że jesteśmy współlokatorami na Ziemi i powinniśmy pozwolić innym istotom żyć. Ta barwna, bezkompromisowa i wyprzedzająca swój czas wizjonerka często samotnie musiała walczyć o dobro oraz szacunek dla przyrody.

authors image
Autor:

ad

Reporter | a.dycha@bia24.pl