Biebrzański Park Narodowy wydał kalendarz

Data utworzenia: 11.12.2023

Kalendarz na 2024 rok wydał Biebrzański Park Narodowy. Wydawnictwo nosi tytuł „Z myślą o przyszłości – chrońmy i dbajmy o środowisko".

[fot. Biebrzański Park Narodowy]

Kalendarz zsotał wydany w ramach przedsięwzięcia: Program aktywnej edukacji prowadzonej przez Biebrzański Park Narodowy pn. „Z myślą o przyszłości – chrońmy i dbajmy o środowisko”, w zakresie programu priorytetowego Edukacja ekologiczna na lata 2021-2025.

Jak informuje Beata Głębocka z BbPN, Biebrzański Park Narodowy realizuje w ramach przedsięwzięcia działania edukacyjne głównie na terenie 18 gmin i 5 powiatów leżących w otulinie i na obszarze Biebrzańskiego Parku Narodowego. Zasięg przedsięwzięcia obejmuje: dzieci, młodzież, dorosłych – mieszkańców województwa podlaskiego, a także przyległych województw, tj. województwa warmińsko-mazurskiego, województwa mazowieckiego, jak również mieszkańców Polski i zagranicy, w tym turystów odwiedzjących Biebrzański Park Narodowy. Działania realizowane są przez organizację warsztatów, szkoleń, konferencji, happeningów, konkursów, wydawanie wydawnictw edukacyjnych, a także przez działalność edukacyjną i promocyjną w mediach.

Kalendarz został sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wydawnictwo jest do pobrania online tutaj

authors image
Autor:

oprac. ad

Reporter | a.dycha@bia24.pl