Bezpłatny spacer z Ryszardem Ziemblickim

Data utworzenia: 24.11.2023

Spacer z Ryszardem Ziemblickim, głównym specjalistą w Departamencie Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Białymstoku, odbędzie się 26 listopada. Udział jest bezpłatny.

[fot. B. Budnicka]

Tematem spaceru będą lasy miejskie ze szczególnym uwzględnieniem bartnictwa i znaczenia pszczół. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Ryszard Ziemblicki – absolwent Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Pracę zawodową rozpoczął na terenie Okręgowego Zarządu Lasów Państwowych w Olsztynie, przechodząc przez wszystkie szczeble kariery zawodowej. Począwszy od stażysty – przez stanowiska: leśniczego technologa, adiunkta, zastępcy nadleśniczego, nadleśniczego, zastępcy dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie – do funkcji dyrektora RDLP w Białymstoku, którą pełnił w latach 2008–2015. W latach 2016–2018 w Lasach Państwowych pracował jako nadleśniczy w Nadleśnictwie Górowo Iławeckie. Od stycznia 2019 r. zatrudniony jest w Urzędzie Miasta Białegostoku na stanowisku Głównego Specjalisty w Departamencie Ochrony Środowiska.

KIEDY? 26.11.2023 (niedziela), godz. 10:00

Lokalizacja startowa spaceru: róg ul. Świerkowej i Wiejskiej przy CENTRUM MEDYCZNYM Nowe Miasto (ul. Wiejska 81),
dojazd autobusami komunikacji miejskiej nr 3, 16, 11, 10, 26, 23, 104
przystanek Wiejska/ Kręta (nr 531), jadąc od strony Centrum
przystanek Wiejska/ UwB/PK (nr 528)

Spotkanie jest częścią projektu „Wspólnota międzygatunkowa. Sąsiedzkość natury w Białymstoku" realizowanego w ramach szerszego przedsięwzięcia „Laboratorium badań nad szczęściem – życie po komfortocenie".

Organizacja:
Goethe-Institut w Warszawie i Krakowie, Fundacja Bęc Zmiana, Zentrum für Kunst und Urbanisitk (ZK/U Berlin), przy wsparciu m.st. Warszawa, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacji im. Heeinricha Bölla w Warszawie
Partnerzy/ koprodukcja wiedzy:
Akademia Sztuk Pięknych Katowice, BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Stowarzyszenie Media Dizajn Szczecin (Szczeciński Inkubator Kultury), Galeria Arsenał w Białymstoku
Zespół kuratorski projektu „Laboratorium badań nad szczęściem":
Bogna Świątkowska, Miodrag Kuč, Matthias Einhoff
Koordynacja i produkcja projektu „Wspólnota międzygatunkowa. Sąsiedzkość natury w Białymstoku" (Galeria Arsenał w Białymstoku):
Ewa Chacianowska, Aleksandra Jakuć, Eliza Urwanowicz-Rojecka, Jan Szewczyk, Katarzyna Zabłocka
Partnerzy lokalni:
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Grottgera w Supraślu, Wydział Architektury Politechniki Białostockiej

*Laboratorium badań nad szczęściem – życie po komfortocenie
2023–2024
W 6 miastach Polski rozpoczynamy projekt artystyczno-badawczy łączący młodych ludzi ze środowiskami nauki, sztuki, designu, technologii i przedsiębiorczości. Powstanie sieć osób eksperckich, która zajmie się koprodukcją wiedzy i wdroży lokalne rozwiązania w kreatywnych laboratoriach, aby poprzez wspólne działania uwolnić się od komfortocenu i żyć w sposób bardziej zrównoważony oraz szczęśliwy.

Więcej informacji:

http://postkomfortocen.info/

authors image
Autor:

oprac. ad

Reporter | a.dycha@bia24.pl