Akcja #sadziMY. Można otrzymać bezpłatną sadzonkę

Data utworzenia: 29.09.2023

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października. Na wielkie narodowe sadzenie drzew w roku poprzedzającym stulecie istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można otrzymać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.

[fot. RDLP w Białymstoku]

Leśnicy będą rozdawać sadzonki nieodpłatnie. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Kiedy odebrać sadzonkę?

Akcja odbędzie się w Białymstoku 2 i 3 października.

KIEDY: 2 i 3 października 2023 r.,
GDZIE: wszystkie nadleśnictwa oraz przed budynkiem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku (ul. Lipowa 51),
O KTÓREJ: 9:00-15:00.

Zasady akcji

  • zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa lub przed budynek RDLP w Białymstoku (ul. Lipowa 51),
  • odebrać od leśników bezpłatną sadzonkę,
  • posadzić drzewko w swoim ogródku.

W tym roku leśnicy z terenu RDLP w Białymstoku przygotowali dla Was 72 tys. sadzonek!

Sadzonki w nadleśnictwie

Każdy chętny może zgłosić się też do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Stoiska z sadzonkami będzie można też spotkać w centrach niektórych miast. Dokładne lokalizacje najlepiej sprawdzić na stronach internetowych nadleśnictw i regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych.

Jak podkreśla Józef Kubica, dyrektor generalny Lasów Państwowych: - Lasów nigdy nie jest za dużo. Sumiennie realizujemy założenia Krajowego Programu Zwiększania Lesistości, czyli tworzymy warunki do zwiększenia lesistości Polski do 33 proc. w 2050 r. Dążymy do tego, by Polska była jeszcze bardziej zielona. Dla dobra przyrody, dla komfortu życia Polaków, dla rozwoju naszej gospodarki.

authors image
Autor:

oprac. ad

Reporter | a.dycha@bia24.pl