500 kajaków. Największy spływ na Bugu

Data utworzenia: 03.08.2023

Malownicze, nadbużańskie tereny i możliwość aktywnego wypoczynku na jednej z ostatnich nieuregulowanych rzek w Polsce już dziewięciokrotnie przyciągnęły do Drohiczyna setki miłośników kajakarstwa. Tegoroczna, 10. edycja spływu "500 kajaków" odbędzie się w najbliższy weekend 5-6 sierpnia. 

[fot. podlaskie.eu]

Spływ jest obecnie wydarzeniem sportowo-rekreacyjnym znanym w całym kraju. Propozycją nie tylko dla doświadczonych kajakarzy, ale również dla tych, którzy dopiero postanowili sprawdzić się w tej formie aktywności.

Chętni będą mogli wybrać jedno- lub dwudniową opcję uczestnictwa. Pierwszego dnia wystartują z Plaży Miejskiej w Drohiczynie i muszą przepłynąć 29 kilometrów w kajakach, by w godzinach wieczornych zameldować się w miejscowości Granne w gminie Perlejewo, gdzie odbędzie się biesiada z lokalnymi kulinariami i muzyką na żywo. Prawdziwi zapaleńcy decydują się również na drugi dzień spływu, gdzie za zadanie mają przepłynięcie dodatkowych kilometrów rzeką do miejscowości Nur.

Organizatorzy wciąż liczą zgłoszenia, bo zapisy trwają do ostatniego wolnego kajaka. Nie pozostaje więc nic innego, jak szykować formę i chwycić za wiosło 5 sierpnia na Plaży Miejskiej w Drohiczynie. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie poświęconej spływowi

"500 kajaków" to promocja aktywnego stylu życia, jak i walorów przyrodniczych, które można podziwiać prze całe 29 kilometrów trasy. To sportowe przedsięwzięcie zostało również docenione przez Polski Związek Kajakowy, otrzymując nagrodę w 2013 r. za największą imprezę kajakową w Polsce, a w 2016 r. uhonorowana została tytułem "Top Regionu 2015" w kategorii "Wydarzenia Sportowe roku 2015" przez słuchaczy Radia Podlasie i nominowana do Podlaskiej Marki Roku 2016. W 2019 i 2021 r. otrzymał tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Podlaskiego.

Źródło: UMWP

 

authors image
Autor:

oprac. ad

Reporter | a.dycha@bia24.pl